Sumuisen kirpsakkaa perjantaita TREenaajille! Tänään kuoro syyslomailee ja huomenna ja sunnuntaina ilmainen työpaja Liikelaiturilla! Tiedätkö muuten ketkä pyörittää TREenit! ry:n toimintaa? On aika esitellä hallitus, joka haluaa mahdollistaa tämän toiminnan SINULLE Pirkanmaalla! Olemme voittoa tavoittelematon, täysin apurahojen ja TREenaajien varassa sinittelevä 4 -vuotias yhdistys, joka perustettiin freelancetanssijoiden toimesta palvelemaan vapaan kentän ammattitaidon ylläpitämistä ja kehittämistä!Ensimmäisenä esittelyssä meidän puheenjohtajamme ja tehonaisemme Hanna Kahrola.”Miksi ja mitä teen tanssin parissa?Tanssi on minulle keino vaikuttaa maailmaan: ilmaista ajatuksiani ilman sanoja ja yrittää ymmärtää ympäröivää maailmaa ja ihmistä. Tanssiessa voin kokea vapautta, tasavertaisuutta ja oivaltamista. Toimin tanssitaiteilijana moninaisissa tehtävissä enimmäkseen Tampereella ja myös valtakunnallisissa ja kansainvälisissä verkostoissa. Teen omaa taidetta yleensä työryhmissä, organisoin tanssialan toimintaa ja tapahtumia, koulutan aikuisia tanssin parissa ja tanssin yhdessä muiden kanssa erilaisissa yhteisöissä.Mitä teet TREenit! ry:ssä?Tällä hetkellä toimin yhdistyksen hallituksen puheenjohtajana. Perustehtäviini kuuluu kutsua yhdistyksen hallitus koolle sekä hallituksen kokousten puheenjohtajana ja yhdistyksen nimenkirjoittajana toimiminen. Joissain tilanteissa myös edustan yhdistystä. Muiden hallituslaisten tavoin toimin vastuuhenkilönä yhdistyksen perustoiminnassa sekä hoidan sähköposteja, ”paperisotaa” sekä verkostojen ylläpitämistä ja kehittämistä.”