Syyskurssi lauantaina 4.11.2023, ilmoittaudu mukaan!

Harjoitusten lopuksi voi esittää kysymyksiä ja keskustella aiheesta vapaasti. Kurssille osallistuneet saavat lisäksi kurssilla käytetyn soittolistan ja ohjeet Practice Ball-harjoitusvälineen tekemiseen.

Mitään erityisiä ennakko- tai osaamisvaatimuksia ei ole, mutta harjoitukset ovat osin fyysisiä ja niissä on haasteellisuutta.

Fighting Monkey-praktiikan ovat kehittäneet perustajat Jozef Frucek ja Linda Kapetanea tutkimalla syvällisesti liikeanalyyseja. Praktiikan tavoitteena on ymmärtää ihmisen liikkeen, kommunikoinnin ja ikääntymisprosessin periaatteet.

OPETTAJISTA
Elke Schroeder on syntyjään kanadalainen tanssitaiteilija, koreografi ja opettaja. Hän on Toronto Dance Arts Instituten opettaja ja tanssii mm. Raekallio Corp.:ssa. Mikko Rinnevuori on suomalainen sirkustaiteilija (esim. Race Horse Company), voimistelumaajoukkueen taitovalmentaja ja paikkasidonnaisen kulttuurin tuottaja. Elke ja Mikko ovat harjoitelleet FM-praktiikkaa vuodesta 2013, ja toimineet opettajina (Inspire by Fighting Monkey) ympäri maailmaa vuodesta 2018. Opetamme englanniksi ja suomeksi. Oma treeniryhmämme Helsingissä on nimeltään Underdog Practice.


PAIKKA
Tampereen Konservatorio, Pyynikin Trikoo, Pyynikintie 29 33230 Tampere

AIKATAULU LA 4.11.2023
10:00-15:00 sisältäen lounastauon

HINNAT
-50€ Early Bird-tarjous 8.10. asti jäsenille
-40€ opiskelijat
-60€ jäsenet
-70€ yhteistyökumppanit
-80€ muut

Jäsenet = TREenit! Ry:n, Tanssille Ry:n, Turku Dansart Ry:n, Tanssiva Susiraja Ry:n jäsenet

Yhteistyökumppanit = Teme, STST, Tampereen Freelancenäyttelijät, Improvisaatioteatteri Snorkkeli ja Hämeenlinnan Tanssin Tehdas Ry:n, Pirkanmaan Tanssin Keskus jäsenet

Kurssi järjestetään Kansalaisfoorumin tuella yhteistyössä Tampereen Konservatorion kanssa.

Jätä kommentti